sobota, 15 września 2012

IV Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej

Od wczoraj do jutra odbywa się IV Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Załapałam się na niego w ramach wolontariatu i... było warto! W tym roku w katowickim Spodku grają 4 drużyny: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Dinamo Moskwa, Crvena Zvezda Belgrad i Azerrail Baku. Emocji fanom siatkówki żeńskiej z pewnością nie brakuje - doping kibiców podczas meczów Tauronu jest pierwszorzędny! Całość można również zobaczyć w telewizji (np. TVP Sport). Jako wolontariusz dostałam koszulkę i imienny identyfikator (nawet ze zdjęciem!). W Spodku muszę "przesiedzieć" dużo czasu - wczoraj 7h, dzisiaj 6h. Jest nudnawo dopóki nie gra Tauron. Wtedy schodzi się najwięcej osób, jest najgłośniej i najbardziej interesująco. Niestety "nasze" dzisiaj przegrały 3-0 z Dinamo Moskwa, ale mecz był pasjonujący i wyrównany.

Podczas tych trzech dni można oddawać krew i zapisywać się do banku dawców szpiku kostnego w autobusach przed Spodkiem.

Jutro zamiast do Spodka wybieram się na Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB w Dąbrowie Górniczej, również jako wolontariusz. Nie wiem jeszcze jak to wszystko wygląda, pewnie opiszę całość w poniedziałek lub wtorek. A podczas ostatniego Rajdu załapałam kleszcza (niestety!) i teraz mam strasznie swędzący czerwony punkcik na nodze, ale pani Doktór stwierdziła, że antybiotyk trza wziąć! ;)

1 komentarz:

 1. Wow! Świetny wolontariat, sama muszę poszukać czegoś podobnego w mojej okolicy. Na chwilę obecną zależy mi właśnie na jakieś takiej jednorazowej akcji, bo boję się, że jak się zobowiążę na dłużej to mogę mieć później problemy z zorganizowaniem swojego czasu na naukę czy na cokolwiek innego :)
  Widzę, że także będziesz studiować filologię angielską! :)
  Moje uczelnie na razie też się lenią, ale chociaż dobrze, że na psychologii mniej więcej widzę co i jak, ale by wszystko dograć potrzebuję dwóch planów, a tempo moich uczelni w przekazywaniu informacji momentami jest zawrotne, zresztą jak chyba większości szkół wyższych w Polsce.
  Pozdrawiam!

  PS - Nie myślałaś może nad usunięciem weryfikacji obrazkowej? :)

  OdpowiedzUsuń