czwartek, 19 lipca 2012

Szkolenia czas zacząć!

Biorąc pod uwagę fakt ogromnie długich wakacji pomaturalnych stwierdziłam, że nie ma co tego czasu przeleżeć w słoneczku tylko trzeba brać się do roboty! W ten sposób po intensywnych poszukiwaniach w internecie znalazłam kilka ciekawych szkoleń:

EuroKobieta (klik!)
Szkolenie z zakresu podstawowych umiejętności informatycznych. Niewątpliwie warto! Choćby po to, aby udowodnić potencjalnemu pracodawcy, że potrafi się obsłużyć Excela. Ale od początku. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kobiet. Obejmuje 14 różnych przedmiotów z czego są trzy obowiązkowe (obsługa Worda, Excela, Power Pointa) i trzeba zrobić przynajmniej 2 dodatkowe, aby otrzymać certyfikat. Każdy zakończony przedmiot pojawi się na dyplomie. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, w całości finansowane ze środków UE. Jedyny haczyk to czas - szkolenie trzeba ukończyć w 3 miesiące. Przez ten czas można zrobić tylko minimum (5 przedmiotów), ale można również przerobić całość - wszystko zależy od potrzeb i możliwości uczestniczki. Po zakończeniu szkolenia dostajemy certyfikat z UE oraz dyplom po polsku. Na szkoleniu zdarzają się rzeczy infantylne, ale również takie przy których trzeba przysiąść i pomyśleć. Aby zaliczyć przedmiot trzeba zdać test końcowy (test wyboru) na minimum 50%, do dyspozycji mamy trzy podejścia.

Akademia PARP (klik!)
Również polecam, ale bardziej ze względu na własne potrzeby niż pod kątem patrzenia na wpis do CV. Dlaczego? Otóż są to szkolenia przygotowane dla osób posiadających lub mających zamiar otworzyć własną firmę. Dlatego znajdziemy tutaj głównie materiał pomagający nam zrozumieć jak działa przedsiębiorstwo. Szkolenia są dla prawie wszystkich (trzeba mieć lub chcieć mieć firmę), całkowicie bezpłatne jednakże certyfikaty wydawane są jedynie dla osób, które już mają własne przedsiębiorstwo (cała reszta może je sobie co najwyżej wydrukować). Jeśli ktoś szuka (tak jak ja) szkolenia pod kątem samorozwoju to radzę raczej się skupić na tych z zakresu "umiejętności menedżerskich i osobistych" i "marketing i sprzedaż". W całości Akademia oferuje 34 szkolenia internetowe oraz kilka gier rozwijających umiejętności. Wszystko oczywiście bezpłatne.

NBPortal (klik!)
Bezpłatne szkolenia internetowe z zakresu ekonomii. Dostępne dla wszystkich. Certyfikaty wysyłają wszystkim uczestnikom. Kursy są na dobrym poziomie, świetne dla osób nieobeznanych w świecie pieniądza. Polecam zagłębić się nie tylko w kursy, ale przejrzeć również resztę portalu, bo naprawdę warto.

Dodatkowo zainteresowałam się kursem języka angielskiego biznesowego w Bielsku-Białej. Całość jest darmowa, fundowana przez UE i kończy się egzaminem TOEIC. Bardzo mam ochotę wziąć udział w czymś takim, mimo że to kawałek do przejechania. Najbliższa edycja to niestety dopiero 2013 rok.

Kolejne szkolenie również dotyczy języków - kurs AIESEC w Katowicach prowadzony przez native'ów danego języka. Najbardziej interesowałby mnie niemiecki bądź hiszpański. Całość kosztuje 100 zł, trwa 4 tygodnie i odbywa się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Najbliższa edycja ma się odbyć już w październiku, trzeba czekać.

Wciąż szukam kolejnych okazji!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz