niedziela, 29 lipca 2012

Języki online

Jest mnóstwo przeróżnych platform do nauki języków, każda reklamuje się jako "ta najlepsza". Szczerze mówiąc ja w większości znajduję więcej wad niż zalet, ale o tym zaraz i bardziej ukierunkowanie.

Platforma do nauki sporej ilości języków, ale w rzeczywistości najłatwiej jest oczywiście przy nauce angielskiego. Teoretycznie sami się uczymy i pomagamy w nauce innym. Materiał jest przygotowany przez autorów strony na poziomach A1-B2, czyli od całkowitych podstaw do samodzielności językowej. Każda lekcja składa się z części: słownictwo, dialog, pisanie, rozmowa, powtórka to elementy darmowe, nagranie wymowy, materiały do wydrukowania i podcast są płatne. Część pisemną sprawdza nam native'a danego języka, a podczas rozmowy mamy z kimś pogadać (jednak można ominąć tą część i zaliczyć lekcje). Za wszystko dostajemy jeżyny (ale nie mam pojęcia do czego się je wykorzystuje...). Po jakimś czasie serwis strasznie nudzi i odechciewa się dalszej nauki, minusem jest również brak powtórek narzuconych przez system.

Kolejna platforma na której uczymy się i pomagamy innym, jednak żeby mieć darmowy dostęp do kursów trzeba zebrać odpowiednią ilość punktów - można je dostać za pomoc innym w nauce. Tutaj też mamy możliwość nauki dużej ilości języków, ale z reguły trzeba znać angielski. Każda lekcja jest podzielona na moduły, za które trzeba "zapłacić" punktami. Według mnie nie jest to idealny serwis i sporo mu brakuje (zwłaszcza jeśli ktoś chce nauczyć się pierwszego języka obcego).

Strona do nauki słówek zarówno poprzez gotowe zestawy jak i własne listy. Największy plus - bezpłatny i polski serwis. Mnóstwo języków do nauki. Ja jednak nie wytrzymałam za długo z tym serwisem.

Niesprawdzone przeze mnie:


Szczerze mówiąc nie przepadam za serwisami do nauki języków. Dość trudno wtedy skupić się na nauce, zazwyczaj jest to płatne (i to nie mało) i mało ambitne. Może kiedyś znajdę idealny serwis, ale jak na razie wolę książki, płyty i programy multimedialne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz