sobota, 29 czerwca 2013

[SK] Wyjeżdżam!

Już jutro wyruszam w 5-godzinną podróż do Koszyc. Na te 7 tygodni w (mimo wszystko) obcym kraju zabieram moje życie spakowane w 2 torby, głowę pełną optymizmu, szeroki uśmiech i pełen bak paliwa.


Jak na studenta przystało tnę koszty - jadę własnym samochodem (najszybciej i najtaniej), omijam autostrady (Katowice-Kraków i Presov-Kosice) i liczę na niskie spalanie ;) W sumie mam do pokonania 340 km (niedużo), ale głównie po bocznych drogach - przecież tak przeżywa się przygody!

Organizacja nadzorująca mój wyjazd (AIESEC, program Global Citizen) ma nam zorganizować wycieczki po Słowacji - co weekend jakiś wypad. Według mnie to świetny pomysł, ale niestety nie byli mi w stanie powiedzieć dokładnie co będziemy zwiedzać (oprócz Bratysławy i Budapesztu). Sama mam w planach "powłóczenie się" w drodze powrotnej, ale wszystko zależy również od pieniędzy.

Na wyjazd przeznaczam dokładnie € 320,56 i 200 zł. Nie muszę płacić za nocleg, ani wyżywienie. Koszty transportu (Katowice-Koszyce i z powrotem) to właśnie około 200 zł. W zależności od tego ile mi zostanie po zakończeniu praktyk jadę (lub nie) zwiedzać dalej. Z tego względu euro mam zamiar przeznaczyć na zwiedzanie, paliwo i wszelkie potrzebne mi rzeczy, które zapomnę zabrać z domu ;)

Stąd moje pytanie: jakie miejsca warto odwiedzić? I nie chodzi mi tylko o te wszystkie popularne zamki czy jaskinie, ale również o te mniej znane perełki. Nie wiem jeszcze jak będę wracać, ale bardzo chciałabym znów zawitać do Wiednia, więc bardzo możliwe, że zahaczę również o wschodnie Czechy - co tam jest do zobaczenia? ;)

Wszelkie sugestie bardzo mile widziane ;)

2 komentarze:

  1. Liczę na duuużo ciekawych zdjęć! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taki mam zamiar, ale wszystko wyjdzie w praniu :)

      Usuń