niedziela, 9 czerwca 2013

Jadę na Słowację!

Jakiś czas temu pisałam, że wyjeżdżam na praktyki wolontariackie za granicę z AIESEC. Wczoraj rozmawiałam na Skype'ie z przemiłą dziewczyną ze Słowacji, z Koszyc i zdecydowałam się na ich projekt! Przez 6 tygodni będę uczyć dzieci z tamtejszego domu dziecka angielskiego, tworzenia prezentacji w Power Poincie i sposobów zaprezentowania siebie w różnych sytuacjach. Mam zapewnione zakwaterowanie i 3 posiłki dziennie, AIESEC Koszyce co weekend organizuje wycieczki - głownie po Słowacji, ale również do Budapesztu ;). W tym projekcie mają uczestniczyć zdaje się 4 osoby, ale w mieście jest organizowanych wiele innych projektów, więc będę miała okazję poznać osoby z całego świata!

Bardzo jestem zadowolona z tego wyjazdu i już nie mogę się doczekać! To niby "tylko Słowacja", ale prawdę mówiąc nigdy jej nie zwiedziłam! Na dodatek jadę do miasta uniwersyteckiego, które jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury ;) Teraz tylko zaliczyć sesję i od 1 lipca żyję jak Słowacy!

4 komentarze:

 1. Ja bym sie 'tylko na slowacje' nie przejmowala. Zawsze warto zagladac za miedze i zobaczyc jak zyja sasiedzi:) ja baylam jakis miesiac temu w Czechach, w malenkim miasteczku. Bylam zachwycona okolica i uprzejmiscia ludzi. Moim zdaniem zawsze warto cos nowego zobaczyc. Nawet;) w Polsce mam sporo miejsc, ktore chce jeszcze zobaczyc. Swiat jest piekny.
  A Tobie zycze udanego pobytu i duuuuuzo wrazen.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Kataleja

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie niedawno czytałam jakiś artykuł o Koszycach i to miasto naprawdę jest piękne :) mam nadzieję, że zdasz relację i może jakiś mini przewodnik zrobisz, bo z chęcią bym z czegoś takiego skorzystała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie praktyki to naprawdę fajna możliwość rozwoju. Poznajesz nowych ludzi, nowe miejsca, a przy okazji robisz jeszcze coś pożytecznego.

  Życzę udanego wyjazdu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słowacja? ;) Brzmi ciekawie, choć wiele osób powie, że to blisko, że to kraj znany, i nie warto tam jechać. Ja jednak powiem odwrotnie. Bardzo miłe i przyjazne miejsce zwłaszcza dla osób chcących coś zwiedzić. Byłem, podobało mi się i polecam :)
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń